Taikymas

Automobilių pramonėje

Lazerinis valymas yra plačiai taikomas automobilių remonte šalinant oksidacijos pažeidimus, rūdis, dažų sluoksnius ar valant variklių dalis. Ši technologija yra itin pranaši valant precizinio tikslumo reikalaujančias automobilių dalis kurios ribojasi su lengvai pažeidžiamais stiklo, plastiko ar gumos paviršiais.  Technologija tinkama įvairies važiuoklės remonto darbams.

Elektronikoje

Lazerinis valymas naudojamas šalinant laidų izoliacijos, dažų, klijų, lako ar kitų padengimo sluoksnius, taip pat šalinant anoduotus paviršius. Technologija tinkama paviršių paruošimui prieš virinimą ar litavimą, bei po virinimo ar litavimo metu likusių paviršiaus terminių pažaidų šalinimui.

Plastikai, padangos, liejimo formos

Lazerinio valymo technologija turi aukštą pranašumą valant plastiko ir gumos liejimo formas. Svarbiausi technologijos privalumai – liejimo formos paviršiaus išsaugojimas, valymo greitis, bei įrangos patikimumas. Lazerinio valymo procese nėra naudojamos pašalinės medžiagos, todėl tiek liejimo formos, tiek darbo erdvė išlieka švari užtikrinant aukščiausią gaminių kokybę.

Aviacijoje

Orlaivių gamyboje bei remonte lazeriu šalinamos lako ar dažų dangos, apsaugant korpuso paviršius nuo terminio ar mechaninio pažeidimo. Lazerinio valymo sistemos gali būti naudojamos fiksuoto ploto bei itin plono sluoksnio dažų šalinimui, nepakenkiant smūgiams neatspariomis medžiagomis, pavyzdžiui drobei.

 

Aeronautikos srityje lazerinis valymas naudojamas apdorojant metalinius paviršius, šilumai jautrias medžiagas ir pilnai pakeičia įprastas aplinkai kenksmingas chemines medžiagas.

 

 

Lazerinio valymo naudojimas aviacijoje:

 • Tiksliam, fiksuoto ploto dažų šalinimui gamybos ar remonto tikslais
 • Tvirtinimo detalių vietos paruošimui prieš klijavimą
 • Stiklo ir anglies pluošto kompozitų valymui
 • Aliuminio, Titano dalių valymui
 • Turbinų menčių valymui
 • Paviršių nuriebalinimui
Metalai

Lazerinis valymas metalo dirbinuose precizišku tikslumu šalina oksidacijų, terminių pažeidimų padarinius ir dažų sluoksnius. Tinkamai naudojant įrangą lengvai pasiekiamas SA 2.5 paviršiaus švarumo standartas. Lazerio šviesa termiškai ar chemiškai nepaveikia pagrindinio metalo paviršiaus, todėl yra puikiai tinkama technologija apdirbant ypatingo švarumo ir tikslumo reikalaujančius paviršius.

Aliuminis

Valant aliuminio plokštes ar jų dalis, dažniausiai naudojama lazerinio valymo technologija. Ši technologija leidžia išsaugoti detalių paviršių, išvengiant mechaninio ar terminio kontakto, būdingo naudojant tokius standartiniais metodus, kaip smėliavimas ar sauso ledo valymas. Dėl patikimumo ir tikslumo lazerinio valymo technologija dažnai naudojama aviacijoje. Lazerinė valymo technologija saugo aplinką, leidžia išvengti kenksmingų cheminių medžiagų, pasižymi patikimumu ir minimaliomis priežiūros bei darbo išlaidomis.

Dažų bei graffiti valymas

Lazerinės valymo sistemos naudojamos šalinant purškiamų dažų (graffiti) padarinius nepažeidžiant orginalaus paviršiaus. Technologija puikiai tinkama gaisro padarinių bei apnašų šalinimui nepažeidžiant valomos medžiagos. Lazerinio valymo technologija puikiai tinka pastatų, skulptūrų, paminklų restauravimui ar atnaujinimui.

 

 

Pagrindiniai privalumai lyginant su kitais metodais:

 • Nėra pažeidžiama medžiaga
 • Mažos eksplotacijos išlaidos
 • Aplinkai ir įrangos naudotojui saugi tecnologija – valymo procese nėra naudojamos papildomos cheminės ar abrazyvinės medžiagos 
 • Nepažeidžiama paviršiaus tekstūra
Maisto industrijoje

Naudojant lazerinio valymo technologiją lengvai valomos kepimo skardos, pelėsiai, tepalai, nuosėdos bei konvejeriai išvengiant cheminių medžiagų naudojimo ir paviršių mechaninio pažeidimo,. Femta gali pasiūlyti lazerines valymo sistemas, kurios puikiai tinka valyti plokštes ir tekstūrines kepimo formas, pagamintas iš įvairių metalų bei plastikų. Valymo procedūra gali būti atliekama nenutraukiant gamybos proceso.

 

 

Valymo pavyzdžiai:

 • Cukraus gaminių, vaflių formų valymas
 • Produktų gamybos įrenginių, įrankių ir transportavimo sistemų valymas
Meno kūrinių restauravime

Lazerinis valymas plačiai taikomas pastatų fasadų, freskų, skulptūrų ar net tapybos darbų restauravime. Naudojant šią unikalią technologiją, nuosėdų ir purvo sluoksniai lengvai pašalinami išvengiant mechaninio ar cheminio poveikio, dėl ko lazerinio valymo technologija yra bene vienintelis sprendimas restauruojant sudėtingo formos ar jautraus drėgmei/trinčiai paviršiaus darbus. Didžiausias technologijos privalumas – išsaugoma itin trapių medžiagų, pavyzdžiui poieriaus ar drobės tekstūra, taip prikeliant suodžių ir dulkių nuosėdų paslėptas kūrinio spalvas antram gyvenimui.

 

 

Lazeriniu valymu galima restauruoti/atnaujinti:

 • Bronzos, sidabro dirbinius
 • Sieninę tapybą, atskleidžiant po dažų sluoksniu ar tinku paslėptas freskas
 • Figūras ir ornamentus iš akmens, gipso, keramikos, plastiko 
 • Medžio raižinius, dirbinius, baldus, skulptūras  
 • Marmuro, granito, kriauklainio, terakotos, gipso, betono dirbinius
 • Drobę ar  tekstilės kūrinius lazerio šviesa nuvalant dulkių apnašas, lako, dažų sluoksnius
 • Senas trapias plytas, tinką, dažais padengtas trapias sienas
 • Stiklo dirbinius, vitražus

Turite klausimų? Su malonumu atsakysime